System do głosowania na tabletach

Jak działa głosowanie za pomocą systemu eEsesja?

1 Osoba, która prowadzi posiedzenie uruchamia wcześniej przygotowane głosowanie i zaprasza Radnych do głosowania.
2 Radni za pomocą tabletów lub laptopów logują się do systemu eSesja za pomocą swojego identyfikatora i hasła oraz uruchamiają opcję głosowania.
3 Głosują za pomocą swojego urządzenia naciskając palcem (w przypadku tabletów) lub myszką w przypadku komputerów, na wybraną opcję.
4 Głos jest automatycznie przekazywany do systemu eSesja i prezentowany na ekranie.
5 Po zakończeniu głosowania, prowadzący posiedzenie, zapisuje głosy w bazie.
eSesja.pl to innowacyjny system obsługujący głosowania.
 

W spółkach, uczelniach, gminach i powiatach, w których pracownicy wyposażeni są w dowolnego typu urządzenia elektroniczne (np. tablety lub laptopy), system eSesja umożliwia kompleksową obsługę głosowań, podczas posiedzeń. eSesja oferuje obsługę zarówno głosowań imiennych oraz nieimiennych, jawnych i niejawnych.

Wyniki głosowania są automatycznie zapisywane w bazie, a następnie przenoszone do projektu protokołu z posiedzenia, dzięki czemu jego sporządzanie jest dużo szybsze, gdyż wyników nie trzeba ręcznie liczyć ani zapisywać. 

System do głosowania

Najważniejsze atuty systemu

 

Ogromna funkcjonalność poza głosowaniami.
Urządzenia wykorzystywane do obsługi systemu eSesja (tablety czy laptopy) obsługują nie tylko głosowania, ale także umożliwiają kompleksowe realizowanie zadań Rady. Zapewniają kompletny obieg dokumentów w Radzie. Koniec z dokumentami w wersji papierowej. Dodatkowo, Radni mogą korzystać również z innych funkcjonalności urządzeń - przygotowywać dokumenty w edytorze tekstowym, przeglądać strony internetowe, czytać gazety i czasopisma.

Pełna mobilność systemu.
Z uwagi na to, że urządzenia są w pełni mobilne (Radni moga zabierać je nawet do domu) - głosowania można przeprowadzać w dowolnym miejscu, wszędzie tam, gdzie jest Internet.

Koniec z uciążliwym liczeniem podniesionych rąk!
Dzięki eSesji, można bardzo niskim kosztem zinformatyzować Radę i zautomatyzować obsługe głosowań. System sam policzy głosy, zapisze wynik głosowania, a następnie przeniesie dane do projektu protokołu obrad. Dzięki temu, sprawozdawczość z posiedzeń, zajmować będzie znacznie mniej czasu niż do tej pory!

Niski koszt wdrożenia
Koszt pełnego wdrożenia systemu eSesja jest dużo niższy niż koszt wdrożenia tradycyjnego elektronicznego systemu z dedykowanymi urządzeniami do głosowania. W dzisiejszych czasach, najtańsze tablety można już kupić za 500 zł. W podobnej cenie można też kupić netbooka. Do tego dochodzi niski koszt systemu eSesja i można się cieszyć pełną informatyzacja Rady.

test ciążowyzdjęcia z imprezbilety bilety